Výstup na Říp 17. 11. 2022

Kdy: 17. listopadu Sraz v 10.45 - 11.00 pod Řípem 
- z parkoviště v Krabčicích - Rovném, kde se dá nechat auto, alejí na bývalé parkoviště na úpatí hory. Alej je dlouhá asi 800 metrů.
Cíl: Říp, pak hospůdka Štípárna ve Vescích
Jde se nahoru společně: v 11:00 (nejprve společné foto nebo video)
Nahoře: (z aleje dalších asi 400 metrů) bude zřejmě otevřen kiosek pro grog, čaj, limonádu a tak. Na oběd si ale nechte místo, cíl je ve velmi příjemné hospůdce Štípárna. (Příjemné místo i pro děti.)
Společné focení u rotundy.
Zpět: do Krabčic - Rovného (asi 1200 m) a naproti parkovišti zatočíte doleva na blízké Vesce, do velmi milé hospůdky Štípárda. Kde akci vyhodnotíme, občerstvíme se a dáme řeč. V nabídce jsou polévka,  krkovička, kuřecí.

MOŽNOSTI CESTY ZPĚT JSOU DVĚ:
- Po ty pohodlnější: zpět z Řípu alejí na parkoviště v Krabčicích - Rovném (asi 1200 metrů) a odtud autem do cíle na občerstvení do cíle ve Vescích (vyjedete po silnici směr Roudnice a hned za Krabčicemi odbočka vlevo do Vesců). Nebo pěšky - viz text dále nebo si rozklikněte mapu dole pod textem.
- Pro dobrodružné povahy: zadní stranou Řípu (příkřejší sestup, necelých 500 metrů), pak obejde zpět vpravo Říp (cesta, asi 900 metrů) zpět k aleji a tou k parkovišti v Krabčicích - Rovném, kde máme auta (alej 800 metrů). 

KDO CHCE PĚŠKY AŽ DO CÍLE - od parkoviště v Krabčicích pak z aleje doleva po modré do Vesců (dalších 900 metrů) nebo se jde kousek po modré, pak kousek po červené na cyklostezku a po ní, tedy příjemně upravené cestě, do cíle (je to delší - asi 1,3 km).

Pro auto na parkoviště pak řidiče z Vesců odvezeme nebo se může stejnou cestou procházkou sami vrátit na parkoviště.


V cíli (VESCE) rozdáme tradičně HORSKOU PRÉMII KAŽDÉMU PSOVI (bez ohledu na rasu, tedy i psím hostům), KTERÝ SE ZÚČASTNIL.